טיול בנחל

טיול בנחל

טיול בנחל, דרך מושלמת לטיול מים

טיול בנחל עין לבן

כאשר מדברים על טיול בנחל עין לבן, מדברים על מקום השוכן לירושלים. הגישה נוחה והמעיין הפך שם דבר בקרב המשפחות או כל אדם המחפש לבלות בילוי יוצא דופן. טיול בנחל עין לבן מתרחש בקיץ והוא מיועד לצעירים ומבוגרים גם יחד. יש לא מעט בתי ספר שאף הם מגיעים לטיולים במסגרת לימודים. במאמר זה נדבר על עין לבן ונתהה על יתרונותיו ועל מה שהוא מביא במסגרת טיול מדהים.

על עין לבן ועל קסם

עין לבן נצא בגיא עתיק בנחל על מורדות רכס לבן מתחת למושב עמינדב. לפני כן היה שם כפר ערבי שננטש במלחמת השחרור ונכון להיום ניתן לראות עצים עמוסי פרי ותעלות השקיה אשר מובילות לנחל. המקום מאופיין בגנים ירוקים, סלעי גיר, פריחה ובירכות עם שילוב מקסים. בנוסף לכל הנפלאות של טיול בנחל אפשר לראות שקיעה וזריחה על המעיין וברקע יש עדרי צבאים אשר מגיחים על מנת לשתות מן המעיין. הזכרים יתאפיינו בקרניים והצעירים יזכירו לרובכם את דמויות וולט דיסני האהובות – במבי.

על עין לבן ותקופת המקרא

בתקופת המקרא אנשי הכפר חצבו חור בסלע וזאת על מנת להגביר את הזרם להשקיית העדרים והגנים. לכל מטייל יש הזדמנות לראות זאת מקרוב תוך כדי כניסה למנהרה צרה שאורכה עשרה מטר. על מנת לבצע טיול בנחל, יש להגיע מהיציאה הירושלמית בעוד עוברים על גן החיות התנכי המוביל עד למעיין. הגישה מותאמת גם לנהגים או הולכי רגל ושביל הטיול הנקרא "דרך נדב" מסומן בקו כחול המאשר את המסלול לטיול חופשי. שם המסלול קרוי על שם נדב אלעד אשר בילה במעיין לא מעט וקיפח את חייו בפעילות בחברון. את השביל ואת הדרך למעיין או הנחל מתחזקים בני משפחתו של נדב אלעד ז"ל. כמו כן מסייעים להם גם חבריו ליחידת הצנחנים. בסופו של דבר, מדובר באחד המקומות היותר יפים ואם בוחרים לצאת מהשגרה ולנשום את אוויר ההרים, בסופו של דבר, יחכה לכם גם טיול בנחל עין לבן והעיקר שתחזרו עייפים אך מרוצים.


by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>