טיול במדבר יהודה

טיול במדבר יהודה – בוא להנות מהמדבר

אזור מדבר יהודה נחשב לאחד האזורים היפים בישראל. יתרונות המשאב הטבעי של המדבר הפך את אזור מדבר יהודה למוקד משיכה של מטיילים רבים הנהנים מהמרחבים פתוחים, ממזג אוויר יבש ואיכותי, ממקומות לינה מושקעים ומפנקים ובעיקר ואוויר פתוח ושמיים בהירים. מסלולי הטיול באזור מדבר יהודה מתאימים הן להולכים ברגל והן למי שמעוניין באתגרים כמו רכיבה על אופניים, טיול ג'יפים או לינה תחת כיפת השמיים בטיול של מספר ימים.

טיולי ג'יפים

אחת האופציות הטובות לביצוע טיול במדבר יהודה היא באמצעות טיולי ג'יפים מאורגנים ומסודרים. ג'יפים הם כלי הרכב שיכול להגיע כל מקום במדבר ובאמצעות הג'יפים ניתן לשלב גם טיול רגלי וגם נסיעה בכלי הרכב האתגרי. מסלולי טיולי ג'יפים במדבר יהודה יכולים להיות מסלולים החוצים את המדבר ועוברים דרך חופי ים המלח העשירים, מסלולי טיול ליער יתיר, מסלולים במדבר יהודה בשילוב של בית קמה, מסלולי טיולים למצודות המדבר האיכותיות ועוד. את הטיולים ניתן לשלב עם עצירות לאוכל ושתייה או סיפורים במקומות המאתגרים שבדרך.

טיולי אופניים

דרך נוסף לחוות טיול במדבר יהודה היא באמצעות טיולי אופניים. טיולים אלה משלבים בין פעילות גופנית מהנה לבין טיול באזורים הפתוחים והמרהיבים של מדבר יהודה. את הטיולים ניתן לבצע באופן עצמאי או בקבוצה מאורגנת עם מדריך שמסביר על האתרים החשובים בדרך. הטיול יכול להיות משולבים עם עצירות במיקומים המעניינים, עצירות לאוכל, שתייה וחברותא ועוד. בין מסלולי הטיולים המבוקשים ניתן למצוא טיולי אופניים למכתב הקטן העוברים באזור דרום מדבר יהודה לאורך הנחל ולצד נופי ההרים והמצוקים המרהיבים של המדבר.

טיולים ברגל

טיול במדבר יהודה יכול להיות גם ברגל וישנם מסלולים רבים באזור המתאימים להולכי רגל בכל הרמות. אחד המסלולים הייעודיים הוא מסלול נחל קומראן שאותו ניתן לשלב גם בביצוע סנפלינג מאחד המצוקים, המסלול הוא ברגל מחורבת קומראן ועד לראש הנחל ומצוק ההעתקים. את מסלול ההליכה ברגל ניתן לעשות עם עצירות לקפה שתייה או אוכל וכן לעצירות של סיפורים על ידי מדריך מקומי שישלב סיפורים מרתקים על ההיסטוריה והאגדות הססגוניות של האזור.


by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>