טיול במדבר

טיול במדבר

ים המלח ומדבר יהודה בשיא תפארתם

טיול במדבר ובים המלח

כאשר מדברים על טיול במדבר מדברים גם על ביקור בים המלח. מדובר על המקום הנמוך ביותר בעולם. החוויה והיתרון בביקור באזור ים המלח, טמון ביכולת להכיר את חיי המדבר. טיול במדבר המשלב טיולי מים,חושף לא מעט אנשים לנופים שאפילו השממה לכאורה מביאה. הנוף המדברי הינו עוצמתי והטיולים בעקבות הנחלים אף מעצימים את התחושה ומביאים לא מעט אנשים סקרנים לחקור ולגלות נחלים בעלי עוצמה ובעלי מעיינות הפועמים בתוכם.

על מדבר ועל היסטוריה

אם חשבתם כי טיול במדבר לא קשור גם בהיסטוריה, שהרי אם תבחרו לטייל באזור המדבר ובים במלח לא תוכלו לפספס את היסטורית המקום ואת הביקור במצדה. במסגרת טיול במדבר יהיה ניתן לבקר גם בקומראן המביא את סיפור המגילות הגנוזות ובעוד אתם מטיילים בין גומחות המדבר תוכלו לראות את המנזרים המתבודדים ואת מקום משכנם המצוי בהיותו חצוב על אחד מאותם הרים שתבקרו במסעכם במדבר. טיול במדבר אינו טיול לרגע והוא מבטיח לכל מטייל חוויה בלתי נשכחת היכולה להימשך מעל למצופה.

המלצות וטיפים במסגרת טיול במדבר

  1. טיול סנפלינג לנחל רחף תחתון – נחל רחף נחשב ליפים מהנחלים אשר מציע המדבר. במסגרת טיול במדבר, תוכלו לבצע חווית גלישה הרפתקנית ומיוחדת בעוד גובה המפלים של הסנפלינג יגיע ל8,10 ואפילו 15 ו45 מטרים. הכול על פי דרישה ויכולות. פעילות זו מתאימה לילדים ובכלל לאנשים מגיל 8.
  2. סנפלינג נחל יזרח – הרפתקני במיוחד עם 5 נחלים שבהם ניתן לבצע גלישה.מדובר בגלישה על מפלים. הנחל מביא קטעים של מפלונים, מפלים ואפילו עצי פרי ומדרגות. כל הנוף תחת קורת גג אחת. את הפעילות מסיימת בנוף ים המלח, נחל מואב וכך זוכים גם לצפות בשקיעה במלוא הדרה.

הנחיות לטיול בטוח

מיותר לציין כי יש להגיע בבגדים נוחים, צידה לדרך, משקפי שמש נגד השמש החזקה, שתייה מרובה ונעליים נוחות שאיתן תוכלו לחצות כל מכשול בין אם הוא קטן ובין אם גדול. בסופו של דבר, ההנאה בטיול כרוכה גם בהישמע להוראות הבטיחות תוך כדי תשומת לב לשמירה על נופי הגנת הטבע.


by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>