טיולי מים

טיולי מים

טיול במים או בנחל הוא טיול מושלם

על טיולי מים בנחל צין

שנייה לפני שנתחיל לעשות טיול במדבר או טיולי מים במדבר, אולי כדאי שנכיר את נחל צין. מדובר בנחל שלמרגלותיו ניתן לראות מעיינות השופעים מים בשיא הקיץ והסביבה פורחת וירוקה שם במיוחד בעוד הכול צהוב ויפה מסביב. המסלול מתחיל בעין זיק וממשיך לעין שביב. בדרך אפשר להיתקל בצמחיה מרובה בעוד המים עדיין אל גלויים לעין. כשמגיעים לעין עקב נראים שם מים קרים ובריכה בעומק של 8 מטרים לפחות. המים זורמים כל השנה לבריכות הגדולות שפחות מותרות לטבילה וזאת על מנת לשמר את הטבע הקיים.

על מצוק הצינים ועל טיול חלומי

מצוק צינים הינו גדה צפונית של נחל צין והוא אחד הנחלים הגדולים בארץ. האורך הינו 20 ק"מ ומתחת יש מעיינות שכבה. בעברו זרם נחל זה לנחל הבשור והמשיך לים התיכון. עם שיקעת בקע הערבה והשקע הסורי אפריקאי השתנו פני הדברים וכך חתרו מי הנחל וכמו לקחו חלק מנחל צין לכיוון נחל הערבה. נסיעה לאורך מצוק הצינים מביאה שכבות גיר קשה ופסים של אבני צור, הכול כתוצאה מסלעי משקע ימיים. המקום אוגר בין היתר מי תהום וכך לא מחלחלים המים למעטה. מי תהום אלה באים לידי ביטוי בכמה מעיינות לאורך המצוק ושם יש שפע של מים במשך כל השנה.

על טיול ועל שמירת החוקים

נכון להיום קיים מסלול במסגרת טיולי מים והוא קל מאוד באמצעות רכב. למרות שרוב הטיול מתחיל ונגמר בנישה של טיולי מים ראוי לצאת עם שני רכבים לפחות. במסגרת טיולי מים ניתן לטייל באיזור עם אופנוע ואפילו טרקטורון. אפשר לחנות את הרכבים או כלי הנהיגה באחוזת הקבר ולצאת למסלול רגלי. אורך המסלול 35 ק"מ של שבילים והוא מיועד לטיול של 6 שעות לפחות. יש להצטייד בהתאם. מיותר לציין כי אין להשליך דברים או פסולת בצידי הדרך מכיוון שמדובר בשמורת טבע שאמורה לשרת את הכלל ולשמור על היופי והחן של המקום. כמו כן מכיוון שמדובר בטיול ארוך יש להצטייד במזון ושתייה ובגדים נוחים בהתאם.


by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>