חופשה בארץ או בחו"ל?

הכין תרצו לבלות את החופשה הבאה שלכם, בארץ או בחו"ל. עבור חלק מהישראלים התשובה לשאלה הזו ברורה מאד ועבור חלקם מדובר בהתלבטות של ממש. חלק מהישראלים מרגישים כי חופשה בחו"ל היא ניתוק אמתי וזו החופשה המושלמת עבורם וחלקם מרגישים כי יציאה מהארץ דורשת מהם לא רק התארגנות מתאימה אלא גם נחיתה בארץ עם שפה זרה והם מרגישים לא בנוח עם זה. בין לבין, ישנם מתלבטים אשר מתכננים לצאת לחופשה ותוהים היכן יהיה להם הכי טוב לבלות. לשם כך הכנו את הכתבה והבאנו את כל היתרונות והחסרונות של החופשה בארץ או בחו"ל. כמובן, בסופו של דבר כל אחד ימצא את התשובה הנכונה לו ביותר וטיפ אחד יהיה נכון לכל אחת מהחופשות, מומלץ לתכנן אותן על מנת ליהנות מהן.

חופשה בארץ- יתרונות

ישנם שפע של יתרונות של חופשה בארץ, החל מהשפה, ההתניידות הקלה וההרגשה המקומית. מעבר לכך, ארצו הקטנטונת שופעת באזורים קסומים. במרחק של מספר שעות נסיעה קצרות אפשר להגיע מצד אחד למקום הכי נמוך בעולם ומן הצד השני לטפס להר שיש בו שלג בחורף. ניתן לומר כי ישראל היא מדינה שמציעה שפע של חוויות. לכן, מי שמעוניין להתנתק צריך פשוט לצאת מהאזור בו הוא גר ולצאת לחופשה. למשל מי שגר בצפון יוכל לצאת לחופשה בדרום ולהפך. בחופשה בארץ אין צורך להתמודד עם שפה זרה, עם כסף מקומי שונה או לבלות שעות בשדה התעופה או בטיסה.

חופשה בארץ- חסרונות

חופשה בישראל היא עדיין חופשה בישראל, השפה זהה, המנטליות זהה וכל מי שרוצה להתנתק מכל אלה לא יוכל לעשות זאת בחופשה מקומית. החסרון הגדול ביותר של החופשה בישראל הוא קושי להתנתק (וגם לרוב החופשה תהיה קצרה יותר מחופשה בחו"ל).

חופשה בחו"ל- יתרונות

היתרונות של חופשה בחו"ל הם רבים ומגוונים. אתם יכולים לטוס כמובן לכל יעד, לבחור את המועדף עליכם, לראות נופים שלא ראיתם והיתרון הכי גדול הוא ניתוק מושלם. אם אתם מתכננים חופשה בחו"ל רצוי מאד שתבררו על השכרת רכב בחול עוד מהארץ על מנת שתדעו שעומד לרשותכם אמצעי תחבורה קל. בחו"ל לפעמים קל יותר לנהוג מאשר בארץ כך שאפילו בפרטים הקטנים תרגישו כי ישנו יתרון לחופשה בחו"ל.

חופשה בחו"ל- חסרונות

החסרונות של החופשה בחו"ל הם:

  • זמן הגעה ליעד- על מנת להגיע לחו"ל אתם צריכים לנסוע לשדה התעופה, לעבור בתור ולטוס.
  • שפה זרה- את השפה הזרה אתם לא תבינו ויהיה לכם קשה להבין ולא תמיד תרגישו נוח עם זה.
  • כסף- ההתנהלות עם הכסף הזר אינה נעימה עבור חלק מהאנשים.
  • ילדים- לא כל יעד ידידותי לילדים ולכן אם אתם טסים עם ילדים כדאי שתבדקו שגם להם יהיה מעניין בחופשה.

Posted in טיולים בארץ by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>