הקיץ הגיע ואיתו המסלולים המפותלים לסופ"ש מושלם

אין דבר מהנה יותר מרכיבה על אופנוע בשטח. כל מי שניסה את זה יודע, ומי שעוד לא ניסה, פשוט חייב לעשות את זה, ואם עדיין אין לכם את האופנוע שיאפשר את הרכיבה המושלמת בטבע, הגיע הזמן להצטייד באחד.

טיולי שטח ומסלולי טיול הם חוויה נפלאה בפני עצמה, אבל שום דבר לא דומה כמו לצאת לרכיבה חופשית, אותה אפשר לעשות במקומות כה רבים בארץ היפיפייה שלנו.

ביער בן שמן תוכלו למצוא לא מעט מרחב לכך, ואתם לא צריכים להתרחק מהמרכז לשם כך. כמובן שגם הצפון והדרום של הארץ פורשים בפנינו שטחים בלתי נדלים לטיולי שטח מסוגים שונים. כמובן שאם אתם כבר יוצאים אל השטח, תוכלו, וזה יהיה אף מומלץ, לשלב בטיול שטח שלכם מסלולים רגליים, טיולי ג'יפים וטיולי אופניים.

מסלולים שכדאי להכיר                

גוש שגב ובקעת בית נטופה, אלון הגליל, דרך החולות לאשכול, דיונות בנגב וכורכר השרון, אלה הם רק טעימה מכל מה שעומד לרשותכם.

אחד המסלולים היפים יותר נמצא בצפון של הארץ, הוא מתחיל באזור חמת גדר ונגמר באזור הכינרת, כאשר המסלול מתחיל בכביש 98, שם יש לעשות פניה קטנה שמאלה מהדרך הראשית, בכיתוב- "שביל הגולן", ממנו ממשיכים לכיוון  יער מבוא חמה, עד לעין עקוב. משם אפשר להמשיך כמובן עוד, ובכל מקרה, עין עקוב זו נקודה מופלאה לעצור בה ולספוג את כל השפע שיש על האדמה שלנו.

כמה מילים על הכלי

אם אתם רוכבים מנוסים אתם כבר יודעים כמה ערך האופנוע נשחק על פי מחירון אופנועים, במיוחד באופנועים שמימשו את מלוא הפוטנציאל שלהם, או במילים אחרות- קרעו אותם בשטח אין ספור פעמים, לא טיפלו בהם כרגיל, והאופנוע הגיע למצב של גרוטאה. זהו סופם העגום של אופנועים רבים, רבים מדי, למרבה הצער, אבל זה לא חייב להיות כך. אופנוע, מפאת שימושו צריך להיות בתנועה, מה שאומר שלגבי הקילומטראז' אין הרבה מה לעשות, וגם לא כדאי להימנע מטיולי שטח או רכיבה בשם ההנאה, רק בכדי להקטין את התוצאה שעל השעון. לעומת זאת, לטפל באופנוע בזמן והתדירות הנדרשים, זה אינו בגדר המלצה, אם אתם רוצים לשמור על ביטחונכם, וביטחון יתר הנוסעים על הכביש, ולבטח אם אתם רוצים לשמור על הערך שלו.

אופנוענים רבים אוהבים את אופנועיהם וטיפול בו אינו נתפס בגדר מטלה לא נעימה, זה נכון, ובכל זאת, גם רוכבים שמוקירים את הכלי שלהם לא תמיד מקפידים על הדקדקנות הנדרשת. חזרתם מהשטח? טפלו באופנוע מיד אחרי. התייחסו אליו בהתאם למה שמגיע לו, נקו אותו, בדקו אם יש מה לחזק, לתקן והעניקו לאופנוע שלכם את הטיפול שיבטיח לכם את הרכיבות הבאות, גם בשטח וגם על הכביש.


Posted in טיולים בארץ by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>