האיכות שבניתוק

נהוג לומר כי היום כולם נמצאים כל היום מול המסכים ויש בזה משהו. אנחנו הולכים עם מסכים ניידים ומעבר לכך שאנחנו מכבים אותם בנהיגה (למעט תוכנות מפה שונות) יש כאלו שכל היום משחקים או עובדים מול המסכים. כאשר לרגע לוקחים מאיתנו את המסכים, אנחנו מרגישים שקט שנכנס לחיים שלנו. השקט מתבטא בצלילים, במראות ובתחושה הכללית. המסכים אשר מרצדים מולנו כל היום יכולים להשפיע עלינו מבחינה רגשית, הם גורמים לנו לחוות את העולם מהר יותר ולהרגיש שאנחנו מתרוצצים כל היום. הדבר הטוב ביותר הוא להתנתק מידי פעם ויש דרכים שונות לעשות זאת:

  • לצאת לטיול במקום שקט ולכבות את המכשיר הנייד
  • להחזיק מכונת קפה בבית ומידי פעם לעשות הפסקה
  • להיות עם המשפחה במקום מול המסך
  • למצוא תחביב שדורש מאיתנו להתנתק

צאו לטיול

כדי להרגיש ניתוק אמיתי כדאי לשנות אווירה. שינוי האווירה יכול להיות בטיול ליד הבית והוא יכול להיות בטיול מנותק לחלוטין באזור חדש. אתם יכולים לצאת לטיול לבד, בזוג, עם חברים או עם הילדים, העיקר שתטיילו קצת ותתנתקו מהיום יום והמכשירים המרצדים. המלצה חמה לטיול היא לצאת למדבר. במדבר יש מרחב יוצא דופן ושלווה גדולה. שני אלו יעניקו לכם ניתוק רגעי ותחושת שלווה שתישאר אצלכם לעוד חודשים רבים לאחר שתחזרו ממנו.

הפסקת קפה

הרגל בריא הוא להחליט מידי פעם להתנתק, לכבות את המכשירים המרצדים וליהנות מהשקט. אם אתם מחזיקים מכונת קפה בבית מומלץ מאד שתרגילו את עצמכם לשתות פעם ביום קפה בלי להסתכל על המסך. כלומר, לא לשתות קפה "על הדרך" בזמן שאתם רואים טלוויזיה או מתכתבים ברשתות החברתיות, אלא לעשות הפסקת קפה של ממש בה אתם יכולים להירגע ולהכניס שלווה לחייכם.

בילוי משפחתי

אם יש לכם ילדים אתם בוודאי יודעים להעריך את הזמן המשותף שלכם ביחד. אך על מנת ליהנות יחד צריך להיות ממש ממש ביחד, מנותקים מכל המסכים שמסביב. כדי לבלות יחד עם המשפחה אתם לא חייבים לצאת מהבית או לחפש אחר חוויות אקסטרים. מספיק שתחליטו לעשות כל יום הפסקה של חצי שעה- שעה מהטלוויזיה, המחשב והמכשיר הנייד ותחליטו לעשות משהו ביחד. מומלץ להתחיל לתרגל את זמן האיכות בארוחת הערב, לכבות את הרעשים ולהתחיל לשוחח ואחר כך תוכלו לשלב כמובן גם משחקי קופסה או כל חוויה אחרת שתרצו לחוות כולם יחדיו.

תחביב

מומלץ מאד שלכל אחד יהיה תחביב שלא כולל מסכי טלוויזיה או מחשב. רובנו שיחקנו והיינו פעילים בילדות שלנו, רבים מאיתנו גם היו בחוגים, תנועות נוער או שיחקו כדורגל בשכונה. לאחר ההתבגרות רבים שוכחים לדאוג לתחביב אשר ינתק אותם מהיום יום. מומלץ למצוא תחביב שיכול להיות מתחום הספורט האישי או הקבוצתי, נגינה, ציור, טיולים או כל תחביב אחר והעיקר לעשות קצת הפסקה.


Posted in טיולים בארץ by with no comments yet.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>